Життєвий шлях

Деталі

Сергієнко Володимир Петрович

logo_joomla25_npu_svp_ua.png

завідувач кафедри комп’ютерної інженерії

Народився 26 жовтня 1954 р. в смт. Брусилів Житомирської області в сім'ї службовців, де закінчив середню школу із золотою медаллю З 1973 р. навчається і працює в Київському державному педагогічному інституті імені О.М. Горького. Зростав як науковець, пройшовши шлях від студента до професора університету, сумлінно виконуючи покладені на нього обов’язки і досягнувши значних успіхів у професійній діяльності. Загальний стаж роботи 41 рік, з них науково-педагогічний36 років. В студентські роки був відмінником навчання, активістом наукової і громадської роботи. Після закінчення з відзнакою фізико-математичного факультету за спеціальністю «Фізика» (1977 р.) працює спочатку на кафедрі загальної фізики. Значну увагу приділяв навчальній та науково-методичній роботі, підготовці та підвищенню кваліфікації наукових і науково-педагогічних кадрів. У січні 1983 р. завершив створення першої зразкової лабораторії молекулярної фізики університету. Був відповідальним виконавцем низки важливих народно-господарських замовлень, зокрема за програмою створення космічного комплексу «Буран».

Читає для студентів фізико-математичних, інформатичних та інженерно-педагогічних спеціальностей курси «Загальна фізика», «Основи наукових досліджень з фізики», «Конструювання тестів», «Комп’ютерні технології в тестуванні» та ін. Читає курс фізики у загальноосвітніх навчальних закладах. Розробив методичне забезпечення цих курсів: навчальні програми, дидактичні карти, навчально-методичні і мультимедійні посібники, тестові матеріали тощо.

Навчався в аспірантурі за спеціальністю «Теплофізика» (1980-1984 рр.). Тема кандидатської дисертації «Оптимізація лабораторного практикуму з курсу загальної фізики у педагогічних інститутах» (захистив 22.06.1993 р.). Протягом 2001-2004 рр. навчався в докторантурі за спеціальністю «Теорія і методика навчання фізики» і достроково подав на розгляд кафедри (вересень 2004 р.) докторську дисертацію «Теоретичні та методичні засади навчання загальної фізики у системі фахової підготовки вчителя» (захистив 25.10.2005 р.). Доктор педагогічних наук за спеціальністю 13.00.02 – теорія і методика навчання фізики (з 09.02.06 р.), має звання професора кафедри загальної фізики (з 2007 р.), дійсний член академії наук вищої освіти України (з 2011 р.).

Міжнародним визнанням наукових досягнень Сергієнка В.П. стала перемога в конкурсі грантів за програмою Європейського Союзу TEMPUSIV (2009 – 2012 рр.) і відзначення Національним Темпус-офісом його проекту «Освітні вимірювання, адаптовані до стандартів ЄС» зразковим за результатами виконання. Це також сприяло активізації міжнародної діяльності викладачів, докторантів, аспірантів і студентів.

З січня 2008 р. по січень 2011 р. був заступником директора Інституту інформатики, завідувачем кафедри комп’ютерної інженерії, а з січня 2011 р. призначений заступником першого проректора з науково-методичної роботи Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Сергієнко В.П. є головою науково-методичної ради і членом Вченої ради університету.

Розробник Концепції розвитку інституту Інформатики (2008 р.), Положення про інститут (2008 р), Положення про комп’ютерну діагностику знань студентів університету (2011 р.), планів роботи університету (2011 – 2013 рр.), матеріалів для ліцензування нового напряму підготовки 6.040302 «Інформатика* (2008 р.). Вперше в Україні ліцензував, акредитував і успішно впровадив нову спеціальність магістерської підготовки 8. 18010022 Оcвітні вимірювання (2010 р.).

За сумісництвом працював в багатьох навчальних закладах і наукових установах, помічником народного депутата України IVVскликань Садового М.І. (на громадських засадах). Зокрема з 1994 р по 2002 р. викладав медичну і біологічну фізику, вищу математику в НМУ імені О.О. Богомольця.

З 2008 по 2013 рр. як завідувач-засновник кафедри комп’ютерної інженерії (з 2008 р.), директор Центру моніторингу якості освіти (з 2011 р.) завдяки активній міжнародній діяльності сприяв оснащенню кафедри, Центру, лабораторій Інституту інформатики, Фізико-математичного інституту та інших підрозділів університету сучасною комп’ютерною технікою і навчальним обладнанням за кошти грантів.

Член редколегії наукових часописів НПУ імені М.П.Драгоманова «Комп’ютерно орієнтовані системи навчання», «Педагогічні науки», Всеукраїнських часописів «Тестування і моніторинг якості освіти», «Інформатика та інформаційні технології».

Науковий напрям «Зміст, форми, методи і засоби фахової підготовки вчителів». Досліджуючи проблеми дидактики фізики вищої школи, використання комп’ютерних технологій автор запропонував структуру і зміст моделі загальної фізичної освіти в частині змістової,організаційної та операційної складових навчально-пізнавальної діяльності, які визначають інноваційний підхід до реалізації навчального процесу в умовах євроінтеграції освітніх систем та інформатизації освіти. З 2001 р. ці ідеї впроваджуються у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації за участю аспірантів, докторантів, здобувачів.

Успішно здійснює підготовку кадрів вищої кваліфікації: підготовлено 2 доктори наук і 4 кандидати наук, ще 9 здобувачів готують до захисту кандидатські і докторські дисертації. Науковий керівник володаря гранту Президента України для обдарованої молоді, переможців Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт і володаря премії Київського міського голови, керує магістерськими роботами. Заступник голови спеціалізованої вченої ради із захисту докторських дисертацій (2007 – 2012 рр.), член спеціалізованих вчених рад. Керівник секції фізики Київського територіального відділення МАН України (2006 - 2007 н.р.).

Один із організаторів біля 30 міжнародних і всеукраїнських конференцій, семінарів. Найзначущі з них: I – IX Всеукраїнські конференції «Фундаментальна та професійна підготовка фахівців з фізики» (1992 – 2004 рр.); Перші Міжнародні Драгоманівські читання (2003 р.); Всеукраїнська науково-методична конференція «Проблеми фізико-математичної і технічної освіти і науки України в контексті євроінтеграції» (2006 р.); Міжнародна конференція «Освітні вимірювання в інформаційному суспільстві» (травень 2010 р.); IV – V Міжнародна конференція «Науково-методичні засади управління якістю освіти у вищих навчальних закладах» (2011, 2013 рр.); Міжнародний форум фахівців з освітніх вимірювань (2012 р.); I – IV Міжнародні літні школи з освітніх вимірювань (Форос, АР Крим 2009 – 2012 рр.) та ін.

Виступив з доповідями на багатьох міжнародних, всесоюзних та всеукраїнських наукових та науково-методичних конференціях. Рецензував низку навчальних посібників та дисертацій, виступав офіційним опонентом на захисті дисертацій. Виступив з доповідями і лекціями у Пряшівському університеті (Словаччина, 2008 р.), Малардаленському (Швеція, 2009 р.), Гельсінському технологічному (Фінляндія, 2010 р.), Кельнському (Німеччина, 2011 р.), Римському університеті “Lа Sapienca” (Італія, 2011 р., 2012 р.).

Бере активну участь у роботі комісій МОН України (з 2001 р. і дотепер). Голова секції засобів інформатизації та комп’ютеризації комісії засобів навчання (2010 – 2011 рр.), член комісії з фізики Науково-методичної ради з питань освіти МОН України, експерт з фізики ДАК України та ін. Один із розробників Комплексної програми забезпечення загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів сучасними технічними засобами навчання з природничо-математичних і технологічних дисциплін, Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні тощо.

Керівник секції фізики Київського територіального відділення МАН України (2006 - 2007 н.р.). Президент МАН Київщини з 2011 р.

Нагороджений знаком “Відмінник освіти України” (2004 р.), Почесною Грамотою Міністерства народної освіти УРСР (1987 р.), Грамотою МОН України (2010 р.) Почесною Грамотою Президії АПН України (2006 р.)., Подякою міського голови О.О. Омельченка (2005 р.), орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого III ступеня (2009 р.), орденом Геродота Галікарнаського (2009 р.), Почесною відзнакою срібною медаллю «М.П. Драгоманов 1841 – 1895 рр.» (2009 р.), подяками і грамотами університету.

Опубліковано понад біля 300 наукових праць з проблем експериментальної фізики та методики її навчання, використання інформаційних технологій та освітніх вимірювань з них одна монографія, 45 підручників, навчальних та методичних посібників, 185 статей тощо. Автор 30 навчальних програм для студентів фізико-математичних та інформатичних спеціальностей. Розробник стандарту вищої освіти для магістрів з освітніх вимірювань, навчальних матеріалів популярного в учнів України сайту «Сергієнко В.П. Шкільна фізика».

Багато видань вийшли з грифом «Рекомендовано МОН України»:

Сергієнко В.П. Курс фізики: навч. посіб. для слухачів підготовчих відділень вищих навч. закл.К.:Майстер-клас,2006.368с;

Скубій Т.В., Сергієнко В.П. Розв’язування задач з електростатики: посіб. для студ. вищ. навч. закл. – К.:Політехніка. 2005. –132 с;

Шут М.І., Сергієнко В.П. Науково-дослідна робота з фізики в середніх і вищих навчальних закладах: навч. посіб. –К. Шкільний світ,2004.128с;

Дідович М.М., Пастушенко С.М., Сергієнко В.П. Розв’язування задач з фізики: Навч. Посібник.-К: Діал, 2004. – 180 с;

Демонстраційний експеримент з фізики: навч. посіб. /М.І.Шут, В.Ю.Биков, В.П.Сергієнко та ін. / За заг. ред. М.І. Шута, В.Ю. Бикова. – К.: НПУ, 2003. – 237 с;

Сергієнко В.П., Шут М.І. МАН: Підготовка науково-дослідних проектів: навч. посіб. – К.: Ред. загальнопед. газ., 2005. – 128 с. – (Б - ка «Шк. світу» ).

Дембіцька С.В., Сергієнко В.П., Яблочніков С.Л. Фізика та основи астрономії для студентів коледжів. Практичний курс: навч. посіб. – Вінниця: ТОВ Планер. – 2008. – 179 с;

Сергієнко В.П., Садовий М.І., Трифонова О.М. Фізика: підручник для слухачів підготовчих курсів. – Кіровоград: ПП «Екслюзив – Систем», 2008. – 698 с.;

Сергієнко В.П., Войтович.І.С., Малежик М.П. Архітектура інформаційних систем: навч. посіб. – Луцьк: 2010. – 341 с.;

Бугайов О.І., Головко М.В., Сергієнко В.П. Фізика. 10 кл. Рівень стандарту: підруч. для заг. осв. навч. закл. – К. Педагогічна думка, 2010. -

Бугайов О.І., Сергієнко В.П. та ін. Фізика. 11 клас. Академічний та профільний рівень: підручник для заг.-осв. навч. закл. – К. Педагогічна думка, 2010.

Сергієнко В.П., Садовий М.І. та ін. Методика і техніка експерименту з оптики: навч. посіб. – Луцьк: Волиньполіграф, 2011. – 292 с. та ін.

Сільвестров Д.С., Сергієнко В.П. та ін. Підготовка фахівців з освітніх вимірювань в Україні: Навчально-методичний комплекс. - Ніжин: Видавець ППЛисенко М.М., 2012 р. – Частина1. – 364 с.;

Сільвестров Д.С., Сергієнко В.П. та ін. Підготовка фахівців з освітніх вимірювань в Україні: Навчально-методичний комплекс. - Ніжин: Видавець ППЛисенко М.М., 2012 р. – ЧастинаII. – 400 с. та ін.

   
© ALLROUNDER